banner217

İSTANBUL, TULUM SESİYLE İNLEYECEK!

20 Eylül 2011 Salı 13:09
Bu haber 893 kez okundu

6. Rize günleri 21 Eylül tarihinde başlıyor. Ümraniye Meydanı kemençe ve tulum sesiyle inleyecek!

İSTANBUL, TULUM SESİYLE İNLEYECEK!

Fatih Sultan KAR
“Çayın Başkentinden, Avrupa Kültür Başkentine“
sloganı ile geçen yıl Taksim’de yapılan Rize Günleri’nin 6.’sı bu yıl yeni düzenlenen ve oldukça geniş bir alana sahip olan Ümraniye Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 

Kemençe tulum Ümraniye’den İstanbul’a yayılacak

21 Eylül – 2 Ekim 2011 tarihleri arasında Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından organize edilen etkinliklerin ilk gününde İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren Ümraniye Rizeliler Birliği, Üsküdar Rizeliler Derneği ve Maltepe Rizeliler Derneği tarafından organize edilen Anadolu Yakası Rize İlçe Dernekleri Gecesi de düzenlenecek. 23 Eylül 2011 Cuma günü etkinliğin resmi açılışı gerçekleştirilecek. Aynı gece Gündoğdu çevre dernekleri bir etkinlik düzenleyecek. 

Her gece bir etkinlik

Rize Günleri süresince her gece bir ilçenin, beldenin etkinliği düzenlenecek. Kalkandere Gecesi (24 Eylül 2011Cumartesi), Salarha ve Çevre Dernekleri Gecesi (25Eylül 2011Pazar), İkizdere Gecesi (26 Eylül 2011Pazartesi), Rize Ardeşen Tunca ve Çevre Dernekler Gecesi (27 Eylül 2011 Salı ), Melyat Deresi Dernekleri Gecesi (28 Eylül 2011Çarşamba), Avrupa Yakası Rize Dernekleri Gecesi (29 Eylül 2011 Perşembe), Fındıklı Gecesi (30 Eylül 2011Cuma), Çayeli Gecesi (1 Ekim 2011 Cumartesi) ile Ümraniye Meydanı şenlenecek. Etkinlik RİDEF Final Gecesi (2 Ekim 2011 Pazar) ile son bulacak.

39050

Müzik ziyafeti

İstanbul'un Anadolu yakasının başkenti olarak isimlendirilen Ümraniye'de yaşayan her yöreden insanın farklı bir mozaik oluşturmasının beklendiği etkinliklerde her akşam ayrı bir Karadeniz sanatçısının sahne alacağı bunların içinde Hülya Polat, Murat Köse, Davut Güloğlu, Ayhan Alptekin, Herem, Zeki Uçkan gibi isimlerin yer aldığı belirtiliyor. 

Görsel şölene davetlisiniz

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)  Genel Sekreteri Recep Albayrak ise, her yıl çıtayı biraz daha yüksekliklerin belirterek, en iyisini yapabilmek adına çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Rize tanıtım günlerinin yapılmasındaki asıl amacın öz değerlerin unutulmaması olduğunu hatırlatan Albayrak; “Etkinlikte Rize’den katılacak resmi kurumlar, firmalar vasıtasıyla; el sanatları, yöresel yemekler, Rize’nin ekonomik, sosyal, kültürel ve turistik değerleri ön plana çıkacak. 21 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasındaki etkinlik, görsel şölenlerin yanı sıra her akşam canlı yayında konserlerle festival havasında geçecek. Bütün hemşerilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x