banner217

ÇAYKUR'da Fabrika Müdürleri Görevden Alındı!

18 Mayıs 2012 Cuma 20:53
Bu haber 1230 kez okundu

Çaykur Genel Müdürü Sütlüoğlu fabrika müdürlerinin görevden alındığını belirtti ve yaşananlardan dolayı üreticilerden özür diledi.

ÇAYKUR'da Fabrika Müdürleri Görevden Alındı!

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenen 2012 yılı yaş çay kampanyası açılış töreninde konuşma yapan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, üreticilerden özür dileyerek, kendisini hata yapmaya zorlayan o fabrika müdürlerinin görevden alındığını kaydetti.

Genel Müdür Sütlüoğlu yaptığı konuşmada, "Geçen yıllara oranla üretici  çay tazeyken hızlı şekilde tarlaya girdi. Ve çayını toplamaya başladı. Herkes izdiham olmadan önce çayımı vereyim düşüncesiyle hareket edince bizde biranda çaya boğulduk ve jkontenjan uygulamasına başlamış olduk" dedi.

OLAĞAN SIKINTILAR YAŞADIK

Kapasite artırımı yaptıkları fabrikaların birkaç gün gecikmeyle devreye girdiğini ifade eden Gemel Müdür Sütlüoğlu, diğer fabrikaların ise devreye girdiğini ve çalıştığını anımsatarak sözlerini şöyle sürdürdü: Şu an tüm fabrikalarımız devrede. Sadece ilave bir fabrika kurduğumuz Arhavi fabrikamızın yeni bölümü 1-2 gün içinde devreye alınacak. Sezon başı bazı olağan sıkıntılar yaşadık. Her yeni yapılan işlem, teknolojide yenileme, kapasite artırımı mutlaka bir deneme süresinden geçmek zorundadır. Bizim çayla deneme yapma şansımız malesef yok. Biz bu deneme süresini çayla beraber yaşıyoruz. Sıkıntılar bu sürede hızlı bir şekilde gideriliyor. Sık sık elektrik kesintileri yaşadık. Trafo yanmaları oldu. Doğalgaz bağladığımız fabrikalarda doğalgazdan su çıkması sıkıntıları oldu. Yeni fırınların alıştırılması döneminde sıkıntılar oldu. Yeni fırınların alıştırılması döneminde sıkıntılar oldu. Bunlardan dolayı full kapasite çalışamadık.

İDARİ YÖNDEN EKSİKLİKLER OLDU - O FABRİKA MÜDÜRLERİ GÖREVDEN ALINDI - ÖZÜR DİLİYORUM

İdari yönden bazı eksiklikler olduğunu kabul eden Sütlüoğlu, "İdari yönden bazı eksiklikler oldu bunu da ben kabul ediyorum. Bazı müdürlerimiz malesef yetersiz kaldı. Yapmaları gerekenleri yapamadılar. Bunlardan bazılarını görevden aldık. Diğerleri hakkında da gereken işlemler yapılıyor. Ben herşeye rağmen meydana gelen aksaklıklar için sevgili hemşerilerimden ve üreticilerimizden özür diliyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ahmet 2 yıl önce yorumlandı

zamanında bakıma alınmayan fabrıkalardan asıl sorumlu olan kısı ımdat sutluogludur fabrıka muduru kendı kafasına gore ıscıyı erkenden alabılıyomu bunun cevabını versın kampanya acılıs tarıhı ne zaman acıklandı kımsenın haberı yok.. he bıde basbakan rızeye gelıyor ve cay fıyatını acıklama cesaretı gostermıyor neden acaba... bız rızelı olarak cay uretıcısı olarak yıne kendı basımızın caresıne bakacaz ozel sektorun ellerıne teslım olacagız bu kadar basıt

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Emine Moral Karaca 2 yıl önce yorumlandı

Hangi fabrika bellimi...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nihat Yerebakan 2 yıl önce yorumlandı

Arkadaşlar,daha böyle rezillik görülmedi,ambar açılır açılmaz kontenjan düştü,ben müdürleri görevden aldım demek ,ve almak sorun değil,siz her gittiğiniz yerde bu yıl çayı zor satacaksınız zira çok inçe alacağız dersin olacağı bu,ben müdürlerin görevden almak değil,siyasetçilerin ellerini fabrıkadan çeksinler ,o zaman müdürlerin başarısını tartışalım,bir işçinin vardiya siralamasına inene kadar partı başkanları karışırsa bu ışın sonunu hazirlandı demek

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Turan Tercuman 2 yıl önce yorumlandı

müdürler ne yapıyorki ilk günden konterjan,

0 Kişi beğendi.