banner217

Kazım Koyuncu Mezarı Başında Anıldı!

27 Haziran 2012 Çarşamba 21:02
Bu haber 978 kez okundu

Kazım Koyuncu ölümünün 7. yılında Hopa`da mezarı başında anıldı

Kazım Koyuncu Mezarı Başında Anıldı!

Hayati Akbaş- HOPA
"Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim" diyen Kazım Koyuncu için gerçekleştirilen anma programı ölüm saati olan 12.57`de yapılan saygı duruşu ile başladı.


Saygı duruşunun hemen ardından Kazım Koyuncu`nun ailesi tarafından Kazım`ı yedi yıldır yalnız bırakmadıkları için tüm katılımcılara bir teşekkür konuşması yapıldı.

Ailenin konuşmasının hemen ardından Hopa  Halkevi Başkanı Kamil Ustabaş söz aldı. Ustabaş konuşmasında kısaca; "Kazım Koyuncu`yu üreterek, halkın hakları mücadelesi verirken kavgamızın içinde yaşatarak anıyoruz" dedi.

Rusya’da sürgünde yaşayıp ölen Hopalı Şair Hasan Helimişi`nin kızı da Kazım Koyuncu`ya babasının şiirlerini şarkı yapıp sonsuzlaştırdığı için teşekkür etti. Batum Üniversitesi`nden bir öğretim görevlisi de konuşma yaptı. Son olarak Kazım Koyuncu`nun sanatçı dostları-grup arkadaşları Kazım Koyuncu ile ilgili anılarını paylaştıkları birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Gürcistan`dan anma etkinliğine katılan bir koro ekibi Kazım Koyuncu şarkılarını seslendirdi. Koro ekibinin hemen ardından Hopa Halkevi Çocuk Müzik Atölyesi tarafından Kazım şarkılarından oluşan bir dinleti yapılarak anma programı sonlandırıldı.
Anahtar Kelimeler
http://www.lazhaber.com/images/banner/HABER-PNG-1_3.png

Yorum Gönder

@name x