banner217

Artvin'li Hüseyin Aydın Ziraat Bankası Genel Müdürü Oldu

17 Temmuz 2011 Pazar 14:40
Bu haber 18593 kez okundu

Kamu bankalarında yönetim el değiştiriyor. Artvinli hemşerimiz Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın yeni görevi Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü oldu.

Artvin'li Hüseyin Aydın Ziraat Bankası Genel Müdürü Oldu

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR ?
Kamu bankalarında yönetim el değiştiriyor. Görevinden istifa eden Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar´ın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu´nda (BDDK) boş bulunan kurul üyeliğine atanacağı öğrenildi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyeliği görevini ise Halk Bankası Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyesi Hüseyin Aydın devraldı. Halk Bankası tarafından Aydın´ın dün saat 14. 00 itibariyle görevden ayrıldığı duyuruldu.

Hüseyin Aydın´ın yerine Halk Bankası Genel Müdürlüğü´nü de Süleyman Aslan üstlendi. Bankanın Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan da, dün göreve başladı.

MESLEK HAYATINA BAŞLADIĞI BANKAYA MÜDÜR OLACAK

Meslek hayatına başladığı Ziraat Bankasının dün başına geçen isim olan Hüseyin Aydın, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor. Aydın´ın özgeçmişi de şöyle:

“Hüseyin Aydın, 1 Temmuz 1959 tarihinde Artvin´in Borçka ilçesinde doğdu. Ankara İ. T. İ.A. Ekonomi Fakültesi´nden mezun oldu.

Meslek hayatına Ziraat Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Aydın, aynı kurumda, Müfettiş, Daire Başkanı, Duisburg/Almanya Temsilciliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

28 Mart 2003-13 Nisan 2005 tarihleri arasında Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliğinin yanı sıra, 28 Nisan 2004-12 Kasım 2004 tarihleri arasında Mülga Pamukbank T. A. Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. 14 Nisan 2005-31 Mayıs 2005 tarihleri arasında T. C. Ziraat Bankası A. Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Aydın, 31 Mayıs 2005 tarihinden itibaren Banka Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Birlik Sigorta A. Ş. ve Birlik Hayat A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Aydın, evli ve iki çocuk babası.”

HALKBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ DE ASLAN DEVRALACAK

Halkbank´ta Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Süleyman Aslan da dün itibariyle bankanın başındaki isim oldu. Aslan´ın özgeçmişi şöyle:

“Aslan, 1970 yılında Çorum´un Osmancık ilçesinde doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitiren Aslan, meslek hayatına 1992 yılında Ziraat Bankası A. Ş. Bankacılık Okulu´nda başladı. Aynı bankada Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı Uzmanı, İstanbul Menkul Kıymetler Şubesi Müdür Yardımcılığı, Bono Tahvil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ziraat Portföy Yönetimi A. Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Son olarak Ziraat Bankası A. Ş´de Döviz ve Para Piyasaları Daire Başkanı olarak çalıştı.

Daha sonra Halk Bankası´na geçen Aslan, 15 Haziran 2005-28 Mayıs 2008 tarihleri arası Halkbank Hazine Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aslan, 29 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.”
HÜSEYİN AYDIN KİMDİR ?

08 HABER

Anahtar Kelimeler
http://www.lazhaber.com/images/banner/HABER-PNG-1_3.png

Yorum Gönder

@name x